Oferta BioPaliwa


Pellet  | Drewno Kominkowe  Ekogroszek

O FIRMIE


Firma Pelletex Bio-energia zajmuje się produkcją i dystrybucją biopaliw. Na rynku krajowym jesteśmy obecni od 2008 roku. Specjalizujemy się w sprzedaży wysokiej jakości biopaliw (pellet, ekogroszek), które w ostatnich latach cieszą się największym zapotrzebowaniem zarówno w gospodarstwach domowych jak i dużych przedsiębiorstwach. Staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów poprzez zapewnienie im najwyższej jakości towarów.

Logo Pelletex Najleszy Pellet w Kielcach

Nasze wartości:
• zaufanie i uczciwość
• innowacyjność
• profesjonalizm

Zapewniamy:
• najlepszą jakość oferowanych towarów
• konkurencyjne ceny
• możliwość transportu

Pellet – Producent – Sprzedaż Pelet Pellet Drzewny Pelletu Kielce Transport Opał Tani

Pellet

Najlepsza jakość!

Firma Pelletex oferuje sprzedaż najlepszego pelletu na terenie Kielc i okolic.
Zapewniamy bezpłatny transport w określonej strefie, rozładunek, winda,
paleciak.

PELLET to paliwo z biomasy wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń. Ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii. Jest też paliwem ekologicznym – emisja dwutlenku węgla podczas spalania jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 %) może zostać użyta jako nawóz. Należy zwrócić uwagę na fakt, że: 2,0 kg pelletu zastępuje 1 litr oleju opałowego, 2 m3 drewna to 5 metrów przestrzennych zrębków, a to daje 1 tonę pelletu, z tony spalonego pelletu zostaje około 4 kg popiołu – zmiana paliwa na pellet to zmniejszenie emisji CO2 o 2,5 kg na każdym zaoszczędzonym w ten sposób litrze oleju opałowego, do ogrzania domu jednorodzinnego potrzeba w przybliżeniu ok. 5 ton na sezon grzewczy pelletu rocznie.

Oferta Pellet - Sprzedaż Kielce Pelletax

DLACZEGO NASZ PELLET?

Z wielu argumentów przemawiających za tym paliwem należy szczególnie podkreślić te najważniejsze dla małych i średnich odbiorców:

  • TANI – rozsądna cena w stosunku do jakości i efektywności;
  • CZYSTY – twarde, niebrudzące granulki;
  • WYGODNY W ZASTOSOWANIU – niewielki rozmiar powoduje łatwość w przemieszczaniu; zastosowanie piece z podajnikiem – niezastąpiony komfort;
  • Na etapie spalania NIE EMITUJĄCY SZKODLIWYCH SUBSTANCJI zarówno dla środowiska naturalnego jak i ludzi;
  • CAŁKOWITA ILOŚĆ POPIOŁU po procesie spalania 0,5%;
  • Na etapie produkcji pelletu wykorzystywany jest SUROWIEC OGÓLNODOSTĘPNY, BĘDĄCY ODPADEM PO PRODUKCYJNYM, którego pozyskiwanie nie wiąże się z żadnym inwazyjnym działaniem na środowisko;
  • MATERIAŁU DO PRODUKCJI PELETU NIE TRZEBA IMPORTOWAĆ w przeciwieństwie do ropy czy gazu, ponieważ rynek krajowy jest w stanie zapewnić wystarczającą ilość potrzebnego do produkcji surowca, co ma również znaczący wpływ na stabilność ceny gotowego produktu;
  • ISTOTNYM ATUTEM DLA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO ORAZ ROLNICTWA staje się fakt pełnego wykorzystania pozyskiwanego do produkcji surowca oraz zmniejszenie do minimum odpadu poprodukcyjnego. Efektywne zagospodarowanie odpadów produkcyjnych ma nie małe znaczenie dla zyskowności przedsiębiorstw, a co za tym idzie, ma wpływ na bilans całej gospodarki.

Oferta Pellet - Sprzedaż Kielce Pelletex

PELLET BIOPALIWO

Bardzo ważnym aspektem tego typu pozyskiwania energii cieplnej jest ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Słoma, która jest jednym z surowców wykorzystywanym do produkcji pelletu, to biomasa zaliczana do odnawialnych źródeł energii (OZE). W trakcie jej spalania powstaje znikoma emisja gazów, a bilans obiegu dwutlenku węgla w przyrodzie jest zerowy. Należy podkreślić również fakt, że przy kotłach na pellet nie występują odpady, np. w postaci żużlu, jak w kotłach na węgiel. Popiół z pelletu można stosować na polu jako nawóz mineralny, gdyż zawiera związki potasu, wapnia i fosforu.

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania większej ilości informacji.

 

Drewno kominkowe

Drewno Kominkowe

Idealne na zimne wieczory przy kominku!

DREWNO KOMINKOWE jest szczególnym rodzajem drewna opałowego, przeznaczonym do palenia w kominkach. Preferowane jest drewno gatunków liściastych w postaci szczap oraz klocków. Tradycyjne drewno opałowe przeznaczone do palenia w piecach c.o. nie posiada takich wymagań jak do kominka. Wykorzystuje się również gatunki iglaste, drewno może być też bardziej rozdrobnione, np. do postaci zrębków lub wiórów, czasem posiada zgniliznę i jest zasiedlone przez owady. W zwykłym piecu można spalić prawie wszystko, czyli również korę, trociny, wióry, kartony a nawet stare kapcie… Niestety kominek stawia w stosunku do opału sporo większe wymagania. Drewno kominkowe to starannie wyselekcjonowany opał z wybranych gatunków liściastych w postaci szczap oraz klocków.

Pelletex Kielce Pellet Drewno Kominkowe Ekogroszek

Drewno do kominka to wysokokaloryczne gatunki liściaste. Gatunki iglaste nie są polecane z powodu mniejszej gęstości drewna, ale również ze względu na zawartości żywicy, która powoduje większe zanieczyszczenie kominka. Drewno żywiczne posiada też większą palność i spala się zbyt szybko i intensywnie.

Gatunki drzew liściastych dzielą się umownie na tzw. twarde oraz miękkie i chodzi oczywiście o twardość drewna w stanie świeżo po ścięciu. Gatunki twarde mają większą wartość opałową gdyż twardość drewna jest związana z gęstością oraz ciężarem drewna i co za tym idzie z kalorycznością. Twardość drewna można w prosty sposób sprawdzić zagłębiając w drewnie ręcznie jakiś ostry przedmiot metalowy, np. gwóźdź lub kluczyk samochodowy.

Do gatunków drzew liściastych zaliczamy:
Drewno twarde: grab, buk, dąb, klon.
Drewno miękkie: lipa, olcha, wierzba, topola.

 

Ekogroszek

Ekogroszek

Tylko sprawdzone produkty!

EKOGROSZEK jest paliwem stałym produkowanym na bazie wysokiej jakości, nietoksycznego i bezpiecznego dla środowiska węgla kamiennego, przeznaczonym do wytwarzania energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych. Piece te są ekologicznymi i ekonomicznymi urządzeniami grzewczymi, które mogą by wykorzystywane do zaopatrywania w energię cieplną gospodarstw domowych, dużych obiektów komunalnych oraz obiektów przemysłowych.

Ekogroszek w procesie wytwórczym pozyskuje zmniejszoną zawartość siarki oraz popiołu, sprawiają iż uzyskany węgiel spełnia normy wyznaczone przez Unię Europejską przez co kwalifikuje go, jako surowiec ekologiczny.

PODSTAWOWE PARAMETRY EKOGROSZKU:

• Granulacja: 5-25mm (wymiar ziarna)

• Zawartość popiołu najlepiej aby była jak najniższa – w naszym ekogroszku już od 3% zawartości.

• Zdolność spiekania – (wg. metody Rogi ) im niższa tym lepiej wg polskich norm ekogroszek nie powinien mieć więcej niż 20RI na ogół trzeba znaleźć równowagę pomiędzy zdolnością do spiekania a kalorycznością – w naszym ekogroszku liczba Rogi waha się od 0 do 17RI w zależności od pochodzenia węgla.

• Wartość opałowa Qri najlepiej w zakresie od 24500kj/kg do 27000kj/kg, ekogroszek nie mieszczący się w tych zakresach może nie dawać tyle ciepła lub mieć większą zdolność do spiekania.

Uwaga!!! Często nieuczciwi sprzedawcy podają zamiast wartości opałowej podają ciepło spalania sugerując, że najtańszy ekogroszek czeski lub brunatny ma takie same parametry jak dobry polski ekogroszek.

• Zawartość siarki Srt im mniej tym lepiej najlepiej aby nie przekraczała 1,2%

• Wilgotność – każdy węgiel i ekogroszek również posiada swoją naturalną wilgotność i najlepiej aby taki trafił do Państwa pieca. Eko groszek i węgiel podczas produkcji jest płukany i zanim trafi do worków jest składany na hałdzie w okresie letnim nie ma problemu ponieważ zdąży wyschnąć zanim zostanie zapakowany ale w okresie zimowym do sprzedaży trafia mokry. My prawdopodobnie jako jedna z niewielu firm przechowujemy ekogroszek pod zadaszeniem aby ta wilgotność nie była wyższa niż naturalnie występująca.

DLACZEGO EKOGROSZEK?
Zalety ogrzewania ekogroszkiem w piecach retortowych

  • Automatyczne kotły retortowe są efektywnymi i ekologicznymi urządzeniami grzewczymi, w których proces spalania odbywa się całkowicie bezdymnie, a emisja szkodliwych gazów cieplarnianych jest kilkakrotnie niższa od dopuszczalnej normy co pozwala na spełnienie surowych norm ekologicznych wprowadzonych w naszym kraju po przystąpieniu do Uni Europejskiej.
  • Spalanie odbywa się w ciągły sposób, dzięki temu oszczędność węgla w stosunku do zwykłych kotłów węglowych jest dość duża (na poziomie 10%-12%) i temperatura jest wystarczająca do otrzymania żądanej temperatury wody w instalacji centralnego ogrzewania.
  • Elektroniczny układ sterowania kotłem pozwala na programowanie procesu spalania ekogroszku w zależności od warunków eksploatacyjnych i pogodowych. Obsługa kotła ogranicza się do uzupełnienia zbiornika na węgiel ekogroszkiem i usuwania popiołu raz na 3-5 dni. Całą pracą kotła (nadmuch, podawanie węgla) steruje układ elektroniczny, który pozwala na utrzymanie żądanej temperatury wewnątrz pomieszczenia.
     
  • Kotły retortowe mogą być również wykorzystywane do podgrzewania wody użytkowej, która przy niskim koszcie jest dostępna przez cały dzień.